Partnerzy naszego forum o skuterach: 1. kartyplastikowe.info KARTY PLASTIKOWE 2. kartyplastikowe.net  KARTY PLASTIKOWE  

Poprzedni temat «» Następny temat
[Fonero] Regulacja zaworów
Autor Wiadomość

Ranga:
Skuter: Kingway Fonero
Status:
  Wysłany: 2008-10-16, 08:30   [Fonero] Regulacja zaworów

Witam wszystkich wczoraj pierwszy raz regulowałem zawory najpierw ustawiłem na 0,10 obydwa
tak mi ktoś podpowiedział ale okazało się że za głośno stukały,następnie zmieniłem na 0,5,od razu było widać i słychać różnice.Mam pytanie czy zna ktoś prawidłowe parametry przerw na obydwu zaworach bo nie jestem pewien czy dobrze mam ustawione.Posiadam FONERO.Bo nie wiem co się dzieje od kilku dni nie zapala od pierwszego razu,raz zapali a dzieśięć nie,co może być przyczyną.Filter mam papierowy wyczyszczony,gażnik czysty tylko niewiem czy tak dobrze wyregulowany,świeca NGK nowa,przerwa na świecy 0,6.Proszę o pomoc.

Ranga:
Skuter: brak
Status: Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-10-16, 11:26   

Przerwa powinna wynosić 0,05 na obu zaworach chodź niektórzy mówią że na wydechowym powinna wynosić 0,10.Co do tego, że nie odpala ci za pierwszym razem to może być wina źle wyregulowanego gaźnika .

Ranga:
Skuter: Kingway Hooligan
Status: Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-10-16, 16:20   

sebastian3017 napisał/a:
rzerw na obydwu zaworach bo nie jestem pewien czy dobrze mam ustawione.Posiadam FONERO.Bo nie wiem co się dzieje od kilku dni nie zapala od pierwszego razu,raz zapali a dzieśięć nie

Tak jest bardzo często w naszych chińskich zabawkach. Rzadko się zdarza, żeby komuś odpalił na dotyk.

Zaproszone osoby: 148

Ranga:
Skuter: CBR 125R
Status: Skąd: Kłóbka
Wysłany: 2008-10-16, 17:18   

Mi palił i Coliber i obecny(na zablokowanym module bo na sport tylko pali z kopa):D

...:::Jedź tak, aby serce drżało, by wiatr pieścił włosy i by nigdy śmierć nie wygrała:::...

Zaproszone osoby: 1

Ranga:
Skuter: Kigway Koyot
Status: Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2008-10-17, 15:38   

Napiszę to w tym temacie. Otóż mam pewien problem ...

Silnik pali normalnie idealnie. Gdy chcę pojechać dochodzi do 4 tys obrotów i przy mocniejszym przekręceniu manetki gaśnie. To nie wina chyba temperatury silnika, bo rozgrzewam go 10 minut. Dopiero za jakiś czas gazowania rusza (po odepachaniu się) nie przekraczając ponad 4 tys obrotów. Po krótkiej jeździe z 4 ty. obrotów (10 km/h) zaczyna wskakiwać na obroty. Po jakichś 30 minutach jazdy zaczyna normalnie łapać. Mogą to być zawory ? czy co innego ?

Zaproszone osoby: 89

Ranga:
Wysłany: 2008-10-17, 19:49   

hm.... Jak masz źle gaźnik wyregulowany i filtr powietrza zmieniałeś może to tak będzie, jak u siebie miałem źle ustawione, nie pamiętam już jak, czy za duż o czy za mało to wogóle nie mogłem na zimnym gazu dodac bo gasł.

...:::Jedź tak, aby serce drżało, by wiatr pieścił włosy i by nigdy śmierć nie wygrała:::...

bartek9108
[Usunięty]

Ranga:
Status:
Wysłany: 2008-10-17, 20:25   

heh moj palil na dotyk ... ale to bylo dawno i w d.... xD

MAKARON... to moze byc wina tylko i wylacznie gaznika... zla dawka moze byc... z moim bylo podobnie... z tym ze moj to chop.... regulacja pomogla... gdyby to byly zawory to przy ruszaniu bys uslyszal

Ranga:
Wysłany: 2008-10-17, 21:08   

Właśnie chodzi o to, że gaźnik regulowałem jakieś ... 2 tyg temu. Ale dzięki, sprawdzę to. A może to wina filtru paliwa ? jakiś brudny czy może olej gdzieś wyciekł z niego ?

bartek9108
[Usunięty]

Ranga:
Status:
Wysłany: 2008-10-18, 11:47   

Makaron napisał/a:
Właśnie chodzi o to, że gaźnik regulowałem jakieś ... 2 tyg temu. Ale dzięki, sprawdzę to. A może to wina filtru paliwa ? jakiś brudny czy może olej gdzieś wyciekł z niego ?

przeczysc go... zawory na pewno nie... moze swieca, przebiecie na fajce...

Ranga:
Wysłany: 2008-10-18, 14:33   

Wystarczy zmniejszyć ilość mieszanki, takie jest moje zdanie.

Ranga:
Wysłany: 2008-10-18, 15:18   

Brawo Panowie ;) chodziło o mieszankę ;) zapomniałem, że wcześniej zdjąłem zwężkę na filtrze powietrza xD i to przez nią tak źle chodziło. Włożyłem i chodzi jak wcześniej. Dziękuję Bartki ;)

[ Dodano: 2008-10-18, 15:18 ]
Sebastian mogę zamknąć ?

Ranga:
Skuter: zipp vapor 2007 [to samo co coliber :)
Status: Skąd: elblag
Wysłany: 2008-11-03, 16:20   

zawsze i wszedzie
w silniku typu 139gmb
ssący 0.05 wydechowy 0.05
ja tak mam i jest ok :)
pewnie w kazdym chinolku tak musi być

Ranga:
Skuter: Kingway Coliber Rex
Status:
Wysłany: 2008-11-03, 18:24   

na moim 139qmb miałem ssący 0.10to go dławiło i sam hamował po spuszczeniu gazu a teraz działa piknie :-D po pierwszym serwisie ustawili na 0.5

Ranga:
Wysłany: 2009-07-19, 17:05   

Tak [zielona strzałka] ma być ustawione, żeby regulować zawory ?

Czy może ten prostokącik ma być na czerwonej strzałce ?

Nie mam żadnego "T" jak na tym filmiku (2.40 min)

DSC00988.JPG
Plik ściągnięto 2328 raz(y) 288,76 KB

Ranga:
Skuter: serwisuje różne King-i
Status: Skąd: Polska
Wysłany: 2009-07-20, 20:32   

T musisz mieć ale do ustawiania luzów nie jest ci potrzebne nie trzeba nawet ściągać pokrywy wentylatora tylko gdy ustawia się zawór ssący obrócić kopką jego krzywkę w stronę komory spalania z wydechowym to samo.

Ranga:
Skuter: Kingway Guliwer
Status: Skąd: Okolice Kartuz
Wysłany: 2009-07-31, 14:33   

Witam ja mam tak jak na Ttym filmiku. Kupiłem sobie skutera Kingway Guliver oczywiscie skuter był używany nie chiał ochodzić. Słaba kompresja była i w ogóle.Postanowiłem kupić nową głowicę tłok pierscienie culinger 80 cm. Po długiej zabawie z rozrządem uruchomiłem go zrobiłem nim około 60 km jezdziłem delikatnie. jezdziłęm bez ozłon i filtra powietrza trtoche mulił jak przysłoniłem reką gaznik było ok wchodził na pełne obroty. założyłem filter no i super jezdził był dość zrywny mił siłe wchodził na pełne obroty. i tam jezdziłem z 3 dni i było git. wczoraj jechałem i skuter w góre zaczał mulić i ledwo chpodził stracił siłe pomyslałem ze to zawory. odkrecam pokrywe zaworów patrze a tam nie ma nakredki od kontrowania na zaworze ssącym. Poprzendio miałem przerwe na 0.10 bo pomyslałęm ze 0.05 to troche mało. wiec znalazłęm inną zakretke ustawiłąem jak było i dalej to samo :( ustawiłem przerwe na 0.10 i dalej muli :( (( co to moze bć pomocy bo nie wiem co już robię piszcei bna gg jak mozecie nawet pozdro licze na pomoc :)

[ Dodano: 2009-07-31, 14:35 ]
mam tak samo kingway nie wchodzi na obroty

Odpowiedz do tematu